23 marca 2011

RRDTool i BOINC

Przyczyną powstania tego małego projektu, było posiadanie własnych statystyk BOINC. Zaczęło się od wyciągania danych z plików xml bezpośrednio z menadżera BOINC. Ale... wymagało to zainstalowania klienta BOINC i dodania do niego wszystkich monitorowanych projektów. Projekt ewoluował... i teraz dane są wyciągane bezpośrednio z schedulerów projektów. Zawsze można pobierać dane z istniejących baz danych, ale dane te są aktualizowane jedynie kilka razy na dobę albo i rzadziej. W tym przypadku, ograniczeniem na częstotliwość pobrań danych, są ustawienia samego schedulera projektu.

Wszystko dokładnie jest opisane na osobnej stronie http://boinc.mindc.net, którą napisałem już jakiś czas temu, więc nie będę tu się rozpisywał...

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

A wiesz jak zrobic by rrd potrafiło generować nowy wykres co 5 sec? (update).

Pozdrawiam,
Wojtek

Unknown pisze...

Aby generować nowy wykres co 5 sekund, wystarczy uruchamiać `rrdtool graph` co 5 sekund i już. Ale... jeśli dane będą się aktualizowały co 1 minutę to wykres także, nie ważne jak często będziemy go generować. Więc dane także muszą być aktualizowane co 5 sekund aby osiągnąć zamierzony efekt.

Unknown pisze...

...wiąże się to oczywiście ze zmianą konfiguracji plików rrd.

RRDs::create "filename.rrd","--start=now-1d","--step=5",...

a później w konfiguracjach `DS`:

"DS:total:GAUGE:10:0:U",...